Jak se připravit na SuperStar

Německá SuperStar se Sealem
Česko hledá SuperStar 2011
Korejská superstar
Arabská superstar Arab Idol
Ariana Grande zpívá "Break Free" v Swedish Idol
Superstar v Nigérii (arfrice) - Nigerian Idol
Superstar v Pákistánu - Pakistar Idol
Americká superstar - American idol
Jeniffer Lopez v American Idol porotě
Latinsko americká SuperStar - Latin American Idol
Čínská superstar - Chinese Idol
Superstar Kazachstán

Snem většiny zpěvaček a zpěváků je, aby se proslavili. Cesta za každým splněným snem však vyžaduje nekonečnou píli a snahu se neustále zlepšovat, hluboké vnitřní přesvědčení a pokud má někdo navíc určitou dávku talentu, má dveře do hudebního světa otevřené.

Nejúspěšnější celosvětová soutěž SuperStar (ve světě Pop Idol) slouží k výběru a "vytváření" unikátních a zároveň veřejně přijatelných pěveckých talentů, kteří dokáží oslovit a nadchnout široké masy televizních diváků. Stejně tomu bude i v SuperStar 2015. Diváci pomocí hlasování posílají tyto talenty dále do uměleckého světa s vědomím, že vybraný zpěvák či zpěvačka získal dostatek prvotních zkušeností, aby se mohl vydat na samostatnou pěveckou dráhu. 
 
Postupující vybírají anonymní diváci a proto pozor, soutěž je velice neúprosná! Pokud jste se i přesto rozhodli zúčastnit se této pěvecké soutěže, ujistěte se, že s čistým svědomím dokážete odškrtnout následující seznam:

 1. Můj učitel zpěvu mě ujistil, že je to dobrý nápad

  - ano, stane se, že se na pódiu objeví talentovaní zpěváci, kteří mají dar takříkajíc od boha, ale každý talent na sobě musí dále pracovat, rozvíjet své schopnosti a to nejlépe pod vedením profesionálů. Váš lektor vám řekne, jestli jste připraven/a zpívat pro miliony diváků. 

 2. Budu zpívat píseň, která se ke mně hodí 

  - schopnost přemýšlet o sobě, o svém jednání a volbě je jedním z předpokladů hudebního rozvoje. Kdo není schopen vnímat své činy, analyzovat je a učit se z nich, nebude svou osobnost rozvíjet. Někdy je možné, že se k vám budou hodit písně, do kterých byste to neřekli nebo které se vám nelíbí. Nechte si poradit od vašeho lektora zpěvu a zkuste to!

 3. Nahrál/a jsem si svůj zpěv do mobilu

   - skoro všechny telefony umožňují záznam zvuku. Nahrajte svůj zpěv do mobilu a porovnejte se s originálem. Když si to budete pouštět, buďte kritičtí, představte si, že danou nahrávku pouštíte vašemu vzoru - líbila by se mu/jí? 

 4. Vím, jaký jsem a co umím

   - každý zpěvák či zpěvačka představuje určitý typ nebo charakter: někdo je punker, jiný je metalák, třetí romantik apod. Pokud máte představu, jaký ztělesňujete charakter, můžete si vybrat píseň, která se k vám hodí a ujistit se tak, že jste udělali maximum pro to, aby vás porota SuperStar 2015 ohodnotila kladně. Samozřejmě musí být výběr přizpůsoben aktuálním dovednostem.

 5. Cítím, že jsem připravený/á oslovit i přijmout kritiku

   - ano, pokud jdete do soutěže Superstar 2015, musíte si být jistí, že na to máte a zvládnete přijmout i kritiku, protože tato soutěž je jako pes - pokud ucítí vaši slabost a strach, sežere vás. Možná si myslíte, že je skvělé a snadné být slavná zpěvačka či zpěvák, ale realita je taková, že pokud si nejste jistí, showbusiness vás ujišťovat nebude a semele vás. 

 6. Jsem si vědom, že soutěž není jen o zpěvu

   - je to jen a jen na umělci, jak se k této výzvě a ke své kariéře postaví. Dnes už není soutěž pouze o zpěvu, ale o celkové show. Je důležité, aby si zpěvák uměl představit, jak se hýbat/tancovat k písni, dávat rozhovory, za které by se později nestyděl. To znamená, že pokud chce vyhrát nebo se vítězství co nejvíce přiblížit, musí si najít i v těchto oblastech profesionály a pracovat na sobě

 7. Vím, že televize a život jsou dva světy

  - televizní zábava je postavena na efektivní zábavě pro určitou cílovou skupinu. Superstar 2015 má za cíl oslovit širokou veřejnost od 12 do 54 let a pokud nepostoupíte - nemusí to být protože nejste dobří, ale protože je u široké veřejnosti v kurzu momentálně všeobecně jiný trend/vkus. Viz sledovanost SuperStar.

 8. Pamatuji si, proč to dělám

   - mějte jasno v tom, proč kreativní průmysl. Jakmile vás to přestane bavit, jakmile nebudete chtít poslouchat hudbu pro její krásu, jakmile to nebudete dělat pro lásku ke kreativitě, jakmile to začnete vnímat jako prostředek ke slávě nebo k penězům, běžte si najít normální zaměstnání. Pokud chcete mít jistotu, nepracujte v tomto odvětví. Pokud chcete uspět v zábavním průmyslu, musíte mít naprosto jasno v tom, proč to děláte.

 9. Jsem k sobě upřímný

   - buďte upřímní, především sami k sobě. Poznejte své chyby, a pokud je nedokážete odstranit, pokuste se aspoň nedostat do situace, v níž by se o vašich chybách dozvěděla veřejnost. Nezakrývejte svoje chyby okatě, snažte se s nimi naučit žít a vyvažovat své nedostatky svými přednostmi. Jestliže neumíte tancovat, řekněte, že neumíte tancovat, ale nevyhýbejte se pohybu. Zachovejte si upřímnost a pokoru. Nikdo nemá rád dokonalé lidi.

 10. Vítězstvím vše teprve začíná

   - pokud se mi splní sen a vyhraji nebo se dostanu do finále, nic nekončí, ba naopak začíná. V tuto chvíli je nejdůležitější mediální pozornosti maximálně využít a správně nastartovat vlastní budoucí dráhu úspěšného umělce. Je velice důležité a zároveň nejtěžší, vybrat si správné lidi a společnosti, se kterými bude umělec spolupracovat. Je dobré mít se na pozoru, ne vždy to ostatní myslí dobře a ve zpěvákův prospěch. A pokud ano, i tak si musí umělec uvědomovat, že za něj nikdy žádný manažer nic neudělá. A neudělá to za něj ani PR oddělení, tiskový agent ani nikdo jiný. Svou kariéru musí mít umělec pevně pod kontrolou a musí pracovat víc než všichni ostatní. Jen tak se dostane na vrchol a užije si oprávněný potlesk a slávu.